Barnebøker av norske forfattere

Barnebøker av norske forfattere

Her finner du nye og brukte barnebøker skrevet av norske forfattere

tegning lesende barn

 
 Liabø, Marita: Jenny blir knallhard
Liabø, Marita: Jenny blir knallhard
Herleg bok om å utfordre seg sjølv. Det er sommar og ingenting skjer. Jenny er lei av paradis. Ho har heller lyst til å lure seg ned til den livsfarlege elva i den mørke skogen som berre galningar går inn i. Nivå: Barn (9-13 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788252174274
Utgiver: Samlaget
79.00 kr
199.00 kr
Lager
Antall
 
Aamodt, Ingunn: KANINER TIL SALGS - brukt bok
Aamodt, Ingunn: KANINER TIL SALGS - brukt bok
Første bok i BEVERBOKSERIEN fra Omnipax Lettgnagde bøker for deg som vil lese selv Ingunn Aamodt skriver også bøkene om Pulverheksa Utgitt av Omnipax 2001… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141341N
Utgiver: Omnipax
50.00 kr
Lager
Antall
 
Abrahamsen, Aase Foss: Petter Ulvunge - brukt bok
Abrahamsen, Aase Foss: Petter Ulvunge - brukt bok
Petter Ulvunge er en frittstående fortsettelse av Petter Tankefull (1976). Petter bor i samme blokk ennå, men blir ikke plaget på skoleveien lenger. Han opplever noe fint - å bli ulvunge og få en venn i ulveflokken, Tormod som sitter i rullestol. Men så er det plageånden Johan som dessuten har begynt å smugrøyke og også stjeler på servicesenteret. Kan Petter gjøre noe? Går det an for sånne som Hohan å bli ulvunge...?… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0003111100
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
Balstad, Stein: HOTELLGUTTEN - brukt bok
Balstad, Stein: HOTELLGUTTEN - brukt bok
Stein Balstad : HOTELLGUTTEN Utgitt av Olaf Norlis Forlag 1953… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0708151653N
Utgiver: Olaf Norlis Forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Baugstø, Line : Kaja og Stine og den svarte lua
Baugstø, Line : Kaja og Stine og den svarte lua
Enda en spennende bok om radarparet Kaja og Stine. De to jentene får stadig nye saker. Denne gangen er det den forsiktige Stine som får hovedrollen da de må finne ut av hvem det er som har gjort innbrudd i hytta til detektivklubben De små blå. Nivå: Barn (6-8 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788203252181
Utgiver: Aschehoug
69.00 kr
169.00 kr
Lager
Antall
 
Beck, Ingebjørg: Det blir sikkert en råd! - brukt bok
Beck, Ingebjørg: Det blir sikkert en råd! - brukt bok
Nr.37 i Damms blå serie for unge piker. Utgitt av Damm 1969… les mer...
 
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Berckenhoff, Annie: På jakt etter 'Svalen' - brukt bok
Berckenhoff, Annie: På jakt etter 'Svalen' - brukt bok
En bok i GGB - serien - Gyldendals Gode Barnebøker Utgitt av Gyldendal 1954, 2. utgave… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0804251409N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Berggren, Arne: Spillet
Berggren, Arne: Spillet
Mons elsker dataspill. Dataspill er nok det han er flinkest til i hele verden. Pappaen hans synes derimot at dataspill er noe tull. Han mener gutten burde være i skogen eller på fotballbanen, selv om Mons hater fotball. Men når pappa havner i supertrøbbel på jobben, er det plutselig bare Mons som kan redde ham. Nivå: Barn (8-12 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788203248528
Utgiver: Aschehoug
175.00 kr
Lager
Antall
 
Bergh, Ann: DYRA I EIKNES-SKOGEN - brukt bok
Bergh, Ann: DYRA I EIKNES-SKOGEN - brukt bok
Tegninger av Kerstin Frykstrand. Lett-les bok. Utgitt av Gyldendal 1969… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712141627n
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Birkeland, Kirsti: KOM SKAL VI DIKTE EI GREND OG EN GÅRD - brukt bok
Birkeland, Kirsti: KOM SKAL VI DIKTE EI GREND OG EN GÅRD - brukt bok
I serien: Delfin-bøkene KOM SKAL VI DIKTE EI GREND OG EN GÅRD er Kirsti Birkelands første bok for barn. Dette er en bok til å lese høyt fra, den gir barn og voksne mye å tenke på og snakke sammen om. Utgitt av Cappelen 1980… les mer...
 
Isbn/varenr.: 311011323
Utgiver: Cappelens forlag
60.00 kr
Lager
Antall
 
Bjone, Per: I fjellvåkens klør - brukt bok
Bjone, Per: I fjellvåkens klør - brukt bok
Litt om Karin, mest om Ole Martin Utgitt av Damm 1949… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071415N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Bjørlykke, Oskar Stein: ALFEN OG MEG - brukt bok
Bjørlykke, Oskar Stein: ALFEN OG MEG - brukt bok
Det er ikkje så greitt å vera veslebror, særleg når ein er i ferd med å bli ten-åring. Det er heller ikkje så greitt å bu på ein avsides plass, der det ikkje hender noko. Det er ikkje så greitt å veksa ut av alt som var morosamt før, og prøva å finna fotfeste i noko som er nytt. Det er ikkje så greitt når det er så få å vera saman med. Men så var det i alle fall greitt at Alfen kom den sommaren. Utgitt av Samlaget 1974… les mer...
 
Isbn/varenr.: 311011335
Utgiver: Samlaget
60.00 kr
Lager
Antall
 
Borch, Anka: Liv og leven i Tvillingdalen - brukt bok
Borch, Anka: Liv og leven i Tvillingdalen - brukt bok
Utgitt av Gyldendal 1965 Innbundet, pent eksemplar, navn 127 sider, 8vo brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 608231345
Utgiver: Gyldendal
85.00 kr
Lager
Antall
 
Borch, Anka: RØVERUNGER I TVILLINGDALEN - brukt bok
Borch, Anka: RØVERUNGER I TVILLINGDALEN - brukt bok
Utgitt av Gyldendal 1966 Innbundet, pent eksemplar, navn 125 sider, 8vo brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 406101516
Utgiver: Gyldendal
85.00 kr
Lager
Antall
 
Borch, Anka: Voksen kar og lita jente - brukt bok
Borch, Anka: Voksen kar og lita jente - brukt bok
Omslag og tegninger av Vigdis Rojahn Utgitt av Damm 1951… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071409N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Bottolvs, Bjørn: Tom Mowgli Johansen - brukt bok
Bottolvs, Bjørn: Tom Mowgli Johansen - brukt bok
Tom er 9 år og bor sammen med faren sin i Frognerveien i Oslo. Det er ikke alltid de forstår hverandre, nesten aldri faktisk. Men Iren forstår litt. Og Tone. Og når Tone rømmer og treffer Jussi, får han hjelp til å finne Mutter Ulv. Utgitt av N.W. Damm & Søn AS 1995… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9902071652x
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Bøgenæs, Evi: Tryllestaven - brukt bok
Bøgenæs, Evi: Tryllestaven - brukt bok
Marit - som vi kjenner fra ´Noe å glede seg til´- er blitt et nytt menneske på sykehuset, blid og munter mot alle. Hun er omgitt av forståelse og omsorg, og har oppdaget at noen trenger hennes hjelp. Utgitt av N. W. Damm & Søn 1967, 1. utgave… les mer...
 
Isbn/varenr.: 808291405
Utgiver: Damm
90.00 kr
Lager
Antall
 
Bredesen, Marit Reiersgård : Valpen til Vilde
Bredesen, Marit Reiersgård : Valpen til Vilde
Vilde ønsker seg: en venn, en valp og at alle jentene i klassen skal komme i bursdagsselskapet hennes. Men jentene er i ferd med å planlegge bling-bling-disko-party på Vildes bursdag. Og Vilde er ikke invitert ... Nivå: 7 år +… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788282380065
Utgiver: Mangschou
79.00 kr
199.00 kr
Lager
Antall
 
Bringsværd, Tor Åge: TAMBAR ER ET TROLL
Bringsværd, Tor Åge: TAMBAR ER ET TROLL
Tor Åge Bringsværd har sammen med den kritikerroste illustratøren Lisa Aisato skapt nok en ny bestevenn til barnehagebarna, og vil trollbinde publikum med lun humor, akkurat passe mye dramatikk og tegninger til å gå på oppdagelsesferd i.. Barn (3-6 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788205396746
Utgiver: Gyldendal
195.00 kr
Lager
Antall
 
Brodtkorb, Reidar: SORTE BROR - brukt bok
Brodtkorb, Reidar: SORTE BROR - brukt bok
Vinner av Dammprisen 1964 Utgitt av Damm 1964 Innbundet, pent eksemplar, forlagsstempel 147 sider, 8vo Brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 310011552
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Bruheim, Jan-Magnus: Skrythøna og andre barnerim - brukt bok
Bruheim, Jan-Magnus: Skrythøna og andre barnerim - brukt bok
Illustrert med originale linosnitt av Reidar Johan Berle. Utgitt av J.W. Eides forlag 1956… les mer...
 
Isbn/varenr.: 1108311509
Utgiver: Eide forlag
150.00 kr
Lager
Antall
 
Christensen, Nils-Reinhardt: ÅTTE GUTTER MED MUNNSPILL - brukt bok
Christensen, Nils-Reinhardt: ÅTTE GUTTER MED MUNNSPILL - brukt bok
En bok for ungdom i alle aldrer! Utgitt av Aschehoug 1941… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241348N
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
Colbiørnsen, Roar: BRITT OG ANDUNGENE - brukt bok
Colbiørnsen, Roar: BRITT OG ANDUNGENE - brukt bok
Omslag og tegninger av Borghild Rud Utgitt av Damm 1951 Innbundet, pent eksemplar, navn 80 sider, 8vo brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 504291517
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Colbiørnsen, Roar: KARI-KLUBBEN - brukt bok
Colbiørnsen, Roar: KARI-KLUBBEN - brukt bok
Omslag og tegninger av Rigmor Sannes Utgitt av Damm 1950… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071325N
Utgiver: Damm
80.00 kr
Lager
Antall
 
Coucheron, Olaf: Vald erobrer jorden - brukt bok
Coucheron, Olaf: Vald erobrer jorden - brukt bok
Tegninger av Georg Barsgård Utgitt av Gyldendal 1953… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0804301144N
Utgiver: Gyldendal
70.00 kr
Lager
Antall
 
Ebbell, Bendix: BOB REISER JORDA RUNDT En foksterrier forteller - brukt bok
Ebbell, Bendix: BOB REISER JORDA RUNDT En foksterrier forteller - brukt bok
Ny utgave ved Clara Thue Ebbell. Omslaget er tegnet av Ivar Maurtiz-Hansen. I serien GGG - Gyldendals Gode Guttebøker. Utgitt av Gyldendal 1949… les mer...
 
Isbn/varenr.: 409061247
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Elven, Anne J.: VENGIER FLYR OM NATTEN - brukt bok
Elven, Anne J.: VENGIER FLYR OM NATTEN - brukt bok
Fire 12-åringer og en terning blir inngangen til en fantastisk verden hvor kampen står om å bringe Vengidronningen den ettertraktede skatten, en stor, tjuekantet, skinnende rød diamant. Skattejakten er den største begivenheten i Vengiland. For vengiene er det en lek, men for Silje, Beate, Marius og Espen blir det en jakt på liv og død. For skatten er nøkkelen til om de noensinne vil kunne komme tilbake til sin egen verden. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 401231219
Utgiver: Cappelens forlag
70.00 kr
Lager
Antall
 
Esperø, Anton: DA PAPEGØYEN RØMTE - brukt bok
Esperø, Anton: DA PAPEGØYEN RØMTE - brukt bok
I serien: SPENNENDE BØKER SOM ER LETTE Å LESE… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712141625N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Esperø, Anton: SAUTYVEN VED STORMYR - brukt bok
Esperø, Anton: SAUTYVEN VED STORMYR - brukt bok
I serien: SPENNENDE BØKER SOM ER LETTE Å LESE… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712141655N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Ewo, Jon: TRASH BAZOOKA Andre bok: Den dødelige armada - brukt bok
Ewo, Jon: TRASH BAZOOKA Andre bok: Den dødelige armada - brukt bok
For Trash Bazooka, som er en av jordas tøffeste stuntpiloter, finnes det ikke hvilepauser. Denne gangen kommer faren fra den røde planet - Mars. Det starter med at han og de andre pilotene får se bildet av den onde Kluster Fatbitz - marsbaronen som hater jorda og jordboere mer enn noe annet i det kjente universet. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 401231321
Utgiver: Omnipax
70.00 kr
Lager
Antall
 
Fossum, Gunvor: SOMMERGJESTER MOTTAS - brukt bok
Fossum, Gunvor: SOMMERGJESTER MOTTAS - brukt bok
Utgitt av Aschehoug 1950. I det hele er det en riktig søt og underholdene, ofte spennende barnebok for svært mange i familien. Halldis Stenhamar i Dagbladet … les mer...
 
Isbn/varenr.: 607071320
Utgiver: Aschehoug
70.00 kr
Lager
Antall
 
Friis-Baastad, Babbis: HEST I SENTRUM - brukt bok
Friis-Baastad, Babbis: HEST I SENTRUM - brukt bok
Nesten to år er gått, siden Svein skrev ønskeliste. Denne sommeren skulle bli så fin! Til fjells med Gunder, hestene og kameratene - hele ferie! Men - - Utgitt av Damm 1969… les mer...
 
Isbn/varenr.: 408271232
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Friis-Baastad, Babbis: Hest på ønskelisten - brukt bok
Friis-Baastad, Babbis: Hest på ønskelisten - brukt bok
Illustrert av Hans Normann Dahl Utgitt av Bokklubbens barn 1984… les mer...
 
Isbn/varenr.: 610271454
Utgiver: Diverse utgivere
70.00 kr
Lager
Antall
 
Frohde Liv: Knus
Frohde Liv: Knus
Nivå: Barn (10-12 år)Tora bor sammen med mamma og stefaren, Trond. Han er forhenværende svømmer og har vunnet bronsemedalje i OL. Jentene i klassen misunner henne. Han er den kuleste faren. Men alt det andre skal de aldri få vite… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788205379688
Utgiver: Gyldendal
99.00 kr
249.00 kr
Lager
Antall
 
Gravir, Magnhild: UT Å REISE
Gravir, Magnhild: UT Å REISE
Illustrert av Borghild Rud Nynorsk tekst Utgitt av Det norske Samlaget 1978… les mer...
 
Isbn/varenr.: 401261415
60.00 kr
Lager
Antall
 
Hagerup, Klaus: MARKUS OG DIANA - brukt bok
Hagerup, Klaus: MARKUS OG DIANA - brukt bok
Lyset fra Sirius. Markus Simonsen, 13 år, er redd for mye. Men aller reddest er han for å være seg selv.… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0705111513N
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
Hammerstad, Bjørn Olav:  MAJA MILL helt tilfeldigvis meg
Hammerstad, Bjørn Olav: MAJA MILL helt tilfeldigvis meg
Maja Mill har et problem. Hun elsker gode historier! Det gjør at hun leser til langt på natt, og får lærer Alf Hubro til å tro på de fantasifulle forklaringene sine hver gang hun kommer for sent på skolen.. Nivå: Barn (8-12 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788293012023
Utgiver: Lengt forlag
99.00 kr
198.00 kr
Lager
Antall
 
Hamre, Leif: BLÅ TO - HOPP UT! - brukt bok
Hamre, Leif: BLÅ TO - HOPP UT! - brukt bok
Utgitt av Aschehoug 1958 Innbundet, pent eksemplar 120 sider, 8vo Brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 401261429
Utgiver: Aschehoug
70.00 kr
Lager
Antall
 
Hansen, Atle: HEKSA - brukt bok
Hansen, Atle: HEKSA - brukt bok
På veg til skulen må Konrad gå forbi huset på haugen. Her finst dei utrulegaste og mest freistande epla ein kan tenkja seg. Men inne i huset bur det ei heks. Etter det folk seier har ho drepe son sin og gravlagt han i myra bak huset. Spenningsbok frå forfattaren av bøkene om Einauge-Bill og Sjørøvar-Jenn. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 401261452
Utgiver: Samlaget
70.00 kr
Lager
Antall
 
Henden, Else Frogner: LASSE OG OLEMANN - brukt bok
Henden, Else Frogner: LASSE OG OLEMANN - brukt bok
Lasse vil veta alt, og spør støtt. Han er fem år og bur i eit gammalt hus, for det meste saman med mor og Olemann. Far er mye borte, for han er styrmann på eit stort skip. Lasse spør hol i hovudet på mor og leikar med Olemann når han er inne. Ute leikar han ofte i sandhaugen med tvillingane og dei andre, men verken han eller Olemann likar seg når Bernhard kjem. No skal dei på sommarferie til tante og onkel. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 401271327
Utgiver: Samlaget
70.00 kr
Lager
Antall
 
Henmo, Jonas Bergvall: Den Gode Ridder Kaspar Den Vaktsomme falk
Henmo, Jonas Bergvall: Den Gode Ridder Kaspar Den Vaktsomme falk
Serie: Bokormen - Lettleste bøker for barn i barneskolen… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0804301223N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
129.00 kr
Lager
Antall
 
Henmo, Sverre: Mesterskapet - Bendik og Maria nr 5
Henmo, Sverre: Mesterskapet - Bendik og Maria nr 5
Det er friidrettsmesterskap på feltet, og Maria håper å vinne løpekonkurransen. Men hva skal Bendik stille opp i? Kanskje høyde? Nivå: Barn (8-10 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788202322342
Utgiver: Cappelen Damm
99.00 kr
229.00 kr
Lager
Antall
 
Henriksen, Vera: SKIPET UTEN DRAGE Vest i havet - brukt bok
Henriksen, Vera: SKIPET UTEN DRAGE Vest i havet - brukt bok
På Island lider de skipbrudd. Folkene overlever, men "Skipet uten drage" blir vrak. Det har gjort sin tjeneste, brakt dem til det nye landet. Skipsstavnen hugger de løs og slipper til sjøs. Der hvor skjebnen lar den drive i land, bygger Aud og Olav gården sin. Men før han kommer dit, har han opplevd spenning og fare, utfordringer og glede. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 509301336
Utgiver: Aschehoug
70.00 kr
Lager
Antall
 
Herje, Emil : Nils Detektiv - brukt bok
Herje, Emil : Nils Detektiv - brukt bok
I serien GGG Gyldendal Gode Guttebøker Utgitt av Gyldendal 1961, revidert utgave… les mer...
 
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Hilleren, Per: Sangen fra fjellet - brukt bok
Hilleren, Per: Sangen fra fjellet - brukt bok
Om tatergutten Abel. Utgitt av Ansgar forlag 1965 … les mer...
 
Isbn/varenr.: 707131415
Utgiver: Ansgar forlag
90.00 kr
Lager
Antall
 
Hoel, Tore Elias: VERDSMEISTEREN - brukt bok
Hoel, Tore Elias: VERDSMEISTEREN - brukt bok
Utgitt av Det Norske Samlaget 1988 Serie: Sirius Ungdom … les mer...
 
Isbn/varenr.: 401271347
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Hole, Hjørdis Graf: DE TRE PÅ LANG-ØY - brukt bok
Hole, Hjørdis Graf: DE TRE PÅ LANG-ØY - brukt bok
I serien: SPENNENDE BØKER SOM ER LETTE Å LESE. Utgitt av Gyldendal 1958… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712141647N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Holter-Andersen, Tiril V.: Polly-Esther og ønskemonsteret
Holter-Andersen, Tiril V.: Polly-Esther og ønskemonsteret
Når monsteret slett ikke er kjempestort, men tvert imot bittelite, er det kanskje en annen som må være tøff? Vakre illustrasjoner med sødme og humor, hvor store og små lesere kan gå på monsterleting i bildene. Fra 6 år… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788253032627x
Utgiver: Omnipax
129.00 kr
Lager
Antall
 
Hovig, Andrea Bræin: Viva la Ville Wilma!
Hovig, Andrea Bræin: Viva la Ville Wilma!
Bli med ville Wilma på enda flere fantastico eventyr! I den andre boken om Wilma får vi bli med på både et ufrivillig svømmekurs, en bråkete dag på biblioteket og en litt annerledes utekonsert.. Nivå: Barn (4-8 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788205390218x
Utgiver: Gyldendal
129.00 kr
229.00 kr
Lager
Antall
 
Hølleland, Øistein: Bruk hue, Erik - brukt bok
Hølleland, Øistein: Bruk hue, Erik - brukt bok
En bok i ALLE VI-serien - bøker for barn Denne boken er en frittstående fortsettelse av Erik, oppgang B, Nordlisvingen 3. Utgitt av Gyldendal 1980… les mer...
 
Isbn/varenr.: 509021231
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Hølleland, Øistein: STØRRE ENN SEIER - brukt bok
Hølleland, Øistein: STØRRE ENN SEIER - brukt bok
Alene med faren får David mot til å snakke om mye av det som er vanskelig - om forelskelse og kjærlighet, om å tape og vinne, om å bli mann - om å være menneske… Større enn seier er en frittstående fortsettelse av KZK (1997) Utgitt av Pax 2001… les mer...
 
Isbn/varenr.: 401161550
Utgiver: Pax forlag
60.00 kr
Lager
Antall
 
Høst, May: HEIA NORGE! - brukt bok
Høst, May: HEIA NORGE! - brukt bok
Utgitt av Cappelen 1936, 3. opplag Innbundet, svakt slitt eksemplar 140 sider, 8vo brukt bok… les mer...
 
Isbn/varenr.: 503161458
Utgiver: Cappelens forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Høst, May: Skøiern - brukt bok
Høst, May: Skøiern - brukt bok
Fortellinger for småpiker Med innlagte sanger på kjente melodier Utgitt av Cappelen , fjerde opplag u.å.… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071310N
Utgiver: Cappelens forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Ingvar, Sven: Bill Brandon - brukt bok
Ingvar, Sven: Bill Brandon - brukt bok
Lovløshet rår i den vesle byen Skunk City. Ran og overfall hører til dagens orden. En dag kommer en fremmed cowboy. Det er den mystiske Bill Brandon fra Texas, som drar land og strand rundt på jakt etter spenning og eventyr. Dermed begynner det å bli vrient for bandittene. Utgitt av Mittet 1953… les mer...
 
Isbn/varenr.: 209271432
Utgiver: Mittet
50.00 kr
Lager
Antall
 
Jepson, Edgar: LADY NOGGS I VIRKSOMHET - brukt bok
Jepson, Edgar: LADY NOGGS I VIRKSOMHET - brukt bok
Originaltittel: The Lady Noggs assists Oversatt av Ragnhild Undset Wiberg Utgitt av Aschehoug 1925… les mer...
 
Isbn/varenr.: 404271554
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
Jonsmoen, Unni-Lise og Ola: FLYKTNING I SNØEN - brukt bok
Jonsmoen, Unni-Lise og Ola: FLYKTNING I SNØEN - brukt bok
Utgitt av Oplandske Bokforlag 1990… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0809291514N
Utgiver: Oplandske Bokforlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Jotun, Greta Aune: TRUSESANGEREN - brukt bok
Jotun, Greta Aune: TRUSESANGEREN - brukt bok
Brunt og grått og stygt! Brunt og grått og stygt er de første ordene hun skal si. I det fremmede huset. De har nettopp flyttet inn. Pappa og Eirin. Men det bodde noen i huset fra før. Stine og Dag. Stine - kjæresten til pappa. Dag – sønnen hennes. Eirin vil ikke bo sammen med Stine og Dag. Hun nekter å snakke. Hun nekter å spise. Da kommer pappa med en trussel. Men kommer han til å holde løftet sitt?… les mer...
 
Isbn/varenr.: 403121544
Utgiver: Damm
60.00 kr
Lager
Antall
 
Kalstad, Marit: DRØMMERINGEN - brukt bok
Kalstad, Marit: DRØMMERINGEN - brukt bok
Tirill venter og lengter etter en liten søster. - Så en dag er hun der, men hun er ikke helt som 'andre' - Utgitt av Damm u.å.… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0809051544N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Knutsson, Signe: RIDDER TROFAST I KAMP - brukt bok
Knutsson, Signe: RIDDER TROFAST I KAMP - brukt bok
I form av en fars fortellinger i en koselig familiekrets gir forfatterinnen en allegorisk fremstilling av de unges kamp mot fristelser av forskjellig slag … les mer...
 
Isbn/varenr.: 0711091202N
Utgiver: Indremisjonsforlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Korbøl, Aud: PELL'ONGEN OG JE - brukt bok
Korbøl, Aud: PELL'ONGEN OG JE - brukt bok
Aud Korbøl (f. 1940) debuterer med ei humoristisk og alvorleg skildring av barndom og oppvekst i Grue Finnskog. Boka er skriven på Finnskog-dialekt og gir eit gløtt inn i eit bygdesamfunn som for lengst har endra karakter. Utgitt av Samlaget 1989… les mer...
 
Isbn/varenr.: 403161350
Utgiver: Samlaget
80.00 kr
Lager
Antall
 
Kristiansen, Kristian: Jeg er ingen spion! - brukt bok
Kristiansen, Kristian: Jeg er ingen spion! - brukt bok
Utgitt av Aschehoug 1942. Innbundet, pent eksemplar, lite spor etter vannskade på bakre perm. 142 sider, 8vo… les mer...
 
Isbn/varenr.: 608181448
Utgiver: Aschehoug
90.00 kr
Lager
Antall
 
Kuhn, Camilla: Alvis, skurken og larvesøstrene som (nesten) ble spist
Kuhn, Camilla: Alvis, skurken og larvesøstrene som (nesten) ble spist
Det er ikke lett å være alvegutt på sommerferie når mamma bare vil ligge på sofaen og lakke tånegler og spise konfekt. Når man i tillegg må passe på larvesøstrene sine blir det ekstra ille.. Nivå: Barn (6-9 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 1204041240
Utgiver: Gyldendal
149.00 kr
249.00 kr
Lager
Antall
 
Kullerud, Erik: OPERASJON HØYSPENNING - brukt bok
Kullerud, Erik: OPERASJON HØYSPENNING - brukt bok
I serien Barnas Beste Utgitt av Nomi Forlag 1967… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241356N
Utgiver: Nomi forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Kullerud, Erik: OPERASJON KIM - brukt bok
Kullerud, Erik: OPERASJON KIM - brukt bok
I serien Barnas Beste Utgitt av Nomi Forlag 1965… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241335N
Utgiver: Nomi forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Kullerud, Erik: OPERASJON KLØVERBLOKK - brukt bok
Kullerud, Erik: OPERASJON KLØVERBLOKK - brukt bok
I Lutherstiftelsens og Nomis fellesserie Barnas Beste Utgitt av Nomi forlag 1966… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0809051526N
Utgiver: Nomi forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Kullerud, Erik: OPERASJON TÅRNNØKKEL - brukt bok
Kullerud, Erik: OPERASJON TÅRNNØKKEL - brukt bok
Utgitt av Nomi Forlag 1961… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241358N
Utgiver: Nomi forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Larsen, Liv Oddrun : Verdas finaste lappar
Larsen, Liv Oddrun : Verdas finaste lappar
Ei søt lettlesbok om forelsking. Synne oppdagar ein lapp i pennalet sitt der det står at ho er søt. Hjartet til Synne byrjar å slå. Kven av gutane i klassen kan ha skrive dette? Nivå: Barn (8-10 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788252174076
Utgiver: Samlaget
99.00 kr
159.00 kr
Lager
Antall
 
LEVINSEN, NIELS O.: Pillerik - den første - brukt bok
LEVINSEN, NIELS O.: Pillerik - den første - brukt bok
Niels O. Levinsen: PILLERIK - den første Skolehistorier av Tjukken Utgitt av Mittet & Co. AS 1951… les mer...
 
Isbn/varenr.: 302261834
Utgiver: Mittet
65.00 kr
Lager
Antall
 
Linde, Gunnel: Eva-Sjam og Bamse - brukt bok
Linde, Gunnel: Eva-Sjam og Bamse - brukt bok
Utgitt av Damm 1971… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712191500N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Lindell, Unni: FUGLEFANGEREN - brukt bok
Lindell, Unni: FUGLEFANGEREN - brukt bok
Utgitt av Bokklubbens Barn 1993… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0801231435N
Utgiver: Bokklubbens Barn
80.00 kr
Lager
Antall
 
Lund, Reidar: Enn jeg da? - brukt bok
Lund, Reidar: Enn jeg da? - brukt bok
Foreldrene til Jonas har vokst fra hverandre, og ekteskapet rakner. De har nok med egne problemer og ser ikke hvor alene Jonas blir midt i deres kamp. Og for Jonas føles skolen og vennene fjerne, unntatt en, den praktiske og hjertevarme Miriam. Reidar Lund skildrer med innsikt og klokskap hvordan familiens problemer sliter på både foreldre og barn, men viser også at det er mulig å leve videre uten at alle problemer er løst. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 211081559
Utgiver: Eide forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Marry Prinsesse av Europa ,  Helena Ohlsson: Foten veit
Marry Prinsesse av Europa , Helena Ohlsson: Foten veit
Foten veit er ei lettlesen og ellevill krimhistorie, med stilige illustrasjonar av Helena Ohlsson. Nivå: Barn 6-8 år… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788252175028
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
199.00 kr
Lager
Antall
 
Michelet, Jon: VÅR AFRIKANSKE EKSPLOSJON - brukt bok
Michelet, Jon: VÅR AFRIKANSKE EKSPLOSJON - brukt bok
For første gang skriver Jon Michelet for unger, men det er like mye ei bok for ungdom og voksne. Dramatikk, spenning og masse humor: ei flott bok for små og store! Utgitt av Gyldendal 1986… les mer...
 
Isbn/varenr.: 408231326
Utgiver: Gyldendal
100.00 kr
Lager
Antall
 
Mohr, Siri E./ Jan-Kåre Øien: Los-Reinert og fuglehospitalet
Mohr, Siri E./ Jan-Kåre Øien: Los-Reinert og fuglehospitalet
Los-Reinert og fuglehospitalet er den syvende boka om Los-Reinert og livet på øya. Nivå: Barn (4-8 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788202295578
Utgiver: Cappelen Damm
99.00 kr
229.00 kr
Lager
Antall
 
Nilsen, Svein Roger: Hvem vet hvor tiden blir av? - brukt bok
Nilsen, Svein Roger: Hvem vet hvor tiden blir av? - brukt bok
Da syv år gamle Karianne flytter til Oslo med foreldrene sine, møter hun et liv som er helt annerledes enn hva hun er vant med. Alle har det travelt, pappa er mer på jobben enn hjemme, kveldene er hjemsøkt av sirener og t-banene er proppfulle. Ingen har lenger tid til Karianne. Men så en dag treffer hun Den Fortapte Damen. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 303241621
Utgiver: Pantagruel
60.00 kr
Lager
Antall
 
Nilssen, Sven Wisløff: BODIL OG LASSE To misjonærbarns opplevelser i China  - brukt bok
Nilssen, Sven Wisløff: BODIL OG LASSE To misjonærbarns opplevelser i China - brukt bok
Med tegninger av Ragna L. Holthe. Utgitt av Indremisjonsforlaget 1952… les mer...
 
Isbn/varenr.: 608231510
Utgiver: Indremisjonsforlaget
75.00 kr
Lager
Antall
 
Nilsson-Tannér, P. : Det store eventyret - brukt bok
Nilsson-Tannér, P. : Det store eventyret - brukt bok
En julebok for alle gutter. Utgitt av Forlaget ´De Fire´- Oslo 1929… les mer...
 
Isbn/varenr.: 302201455
Utgiver: Diverse utgivere
100.00 kr
Lager
Antall
 
Olsen, Finn: SØREN SOL - brukt bok
Olsen, Finn: SØREN SOL - brukt bok
Utgitt av Indremisjonsforlaget 1955… les mer...
 
Isbn/varenr.: 607071512
Utgiver: Indremisjonsforlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Osland, Erna: Ligge på vinden - brukt bok
Osland, Erna: Ligge på vinden - brukt bok
LIGGE PÅ VINDEN er ei bok om det som ikkje er synlig, men som er der. Det er der når du kjenner ordentlig etter. Illustrert av Stina Langlo Ørdal. Utgjeven av Det Norske Samlaget 2000… les mer...
 
Isbn/varenr.: 301041440
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Økland, Einar: Black and Decker og 20 andre historier: eit utval
Økland, Einar: Black and Decker og 20 andre historier: eit utval
Noveller i utval ved Guri Vesaas Nivå: Barn og ungdom (12-16 år) Utgitt av Samlaget 2006… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788252169645
Utgiver: Samlaget
225.00 kr
Lager
Antall
 
Økland, Einar: GUTAR I RØYK - brukt bok
Økland, Einar: GUTAR I RØYK - brukt bok
Ni ulike historier Nynorsk utgåve I serien: Sirius-bøkene Utgitt av Samlaget 1980… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141348N
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Ørbech, Kari: REVYEN - brukt bok
Ørbech, Kari: REVYEN - brukt bok
Engasjerende ungdomsroman fra skolemiljø Utgitt av Tiden 1977… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141338N
Utgiver: Tiden Norsk Forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Pedersen, Torgeir Rebolledo: God natt lille abbor
Pedersen, Torgeir Rebolledo: God natt lille abbor
Illustrert av Leandro Cassiano. Dette er en annerledes fortelling om faren som forgjeves forsøker å få gutten sin til å sove. Det er kveld og han ber sønnen telle sauer, men når det ikke går, sier han, i ren frustrasjon, at han skal telle sjøer. Slik blir pappaen lurt inn i en samtale om sin store lidenskap fiske. Nivå:Barn (4-6 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788204119186
Utgiver: Damm
225.00 kr
Lager
Antall
 
Prøysen, Alf: Trost i taklampa og andre fortellinger - brukt bok
Prøysen, Alf: Trost i taklampa og andre fortellinger - brukt bok
Alf Prøysen forteller - i utvalg ved Nils Johan Rud … les mer...
 
Isbn/varenr.: 0803051510N
Utgiver: Den norske Bokklubben
50.00 kr
Lager
Antall
 
Ravn, Margit: PÅ AVBETALING - brukt bok
Ravn, Margit: PÅ AVBETALING - brukt bok
Første gang utgitt i 1931 Utgitt av Aschehoug 1953, 3. opplag… les mer...
 
Isbn/varenr.: 504271438
Utgiver: Aschehoug
70.00 kr
Lager
Antall
 
Riveland, Nancy Øvrehus: Randi bur i koffert
Riveland, Nancy Øvrehus: Randi bur i koffert
?Humoristisk lettlesbok for barn. Har du høyrt om nokon som bur i koffert? Då Randi høyrer at tante bur i koffert, får ho også lyst å prøve. Det blir ikkje heilt som ho hadde tenkt seg.. Nivå: Barn (6-8 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788252174083
Utgiver: Samlaget
99.00 kr
179.00 kr
Lager
Antall
 
Roestad, Bente: BLEKKULF - brukt bok
Roestad, Bente: BLEKKULF - brukt bok
Hvem skremte vettet av Caretta? Gjennomillustrert i farger av Maugorzata H. Jakobsen Utgitt i samarbeid med Norges Naturvernforbund Utgitt av Grøndahl Dreyer 1993… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805051425N
Utgiver: Diverse utgivere
50.00 kr
Lager
Antall
 
Rojahn, Vigdis: MARIT - brukt bok
Rojahn, Vigdis: MARIT - brukt bok
Illustrert av forfatterinnnen Utgitt av Damm 1952… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071318N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
Røste, Inger Johanne: Slottet Sintra
Røste, Inger Johanne: Slottet Sintra
"Husk å ta drømmene dine på alvor", har farmor skrevet foran i boken om slottet Sintra, som Syne får på syvårsdagen. Og farmor sier ofte at hun tror Syne kan mestre det meste.. Nivå: Barn (6-12 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788270833726
Utgiver: Snøfugl forlag
99.00 kr
190.00 kr
Lager
Antall
 
Røsth, Gro: Bror blir redd
Røsth, Gro: Bror blir redd
Bror og Ole skal besøke Oles bestefar. Før de skal spise pannekaker, får Bror se på bestefars flaskeskip. Tenk at det er mulig å få et helt skip inn gjennom den åpningen som ikke er større enn Brors finger? Nivå: Barn (5-7 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788202331962
Utgiver: Cappelen Damm
69.00 kr
149.00 kr
Lager
Antall
 
Røsth, Gro: Bror helt alene
Røsth, Gro: Bror helt alene
Hele klassen har fått invitasjon til bursdagen til Ole, men ikke Bror. Og så Ole som er bestekompisen hans! Mor tror det er en misforståelse, men Bror blir så lei seg at han bestemmer seg for å skulke.. Nivå: Barn (5-8 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788202307622
Utgiver: Cappelen Damm
79.00 kr
149.00 kr
Lager
Antall
 
Ruud, Ivar Olsen: Marte spåkone Småfortellinger - brukt bok
Ruud, Ivar Olsen: Marte spåkone Småfortellinger - brukt bok
I en av fortellingene møter vi mødrene som gav småguttene sine en kur mot røyking, læreren som ordner opp med den sinte fjøsmesteren og hans motstandere. Så har vi Marte spåkone og lille Else. Boken vil lære barna å respektere hverandre selv om de er forskjellige. Fortellingene er morsomme og spennende. Utgitt av Lux Forlag 1959… les mer...
 
Isbn/varenr.: 406141532
Utgiver: Lux Forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Rynning-Tønnesen, Olaf: HEMMELIG SENDER - brukt bok
Rynning-Tønnesen, Olaf: HEMMELIG SENDER - brukt bok
Premievinneren i Aschehougs konkurranse om den beste bok for bare eller ungdom 1960 Tegninger av Arne Johnson Utgitt av Aschehoug 1960… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0801181450N
Utgiver: Aschehoug
70.00 kr
Lager
Antall
 
Sæther: Rett øst
Sæther: Rett øst
”Rett øst” er en billedbok med korte, poetiske tekster og flotte fotografier. Boka tar leserne med på en reise til Kolkata i India. Her møter vi hunder og katter, barn og voksne – som sover, leker og arbeider i gatene. Boka egner seg godt for mennesker med utviklingshemming, men kan også være til glede for andre lesere, både voksne og barn som liker bøker uten for mange ord. … les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788281400948
Utgiver: Diverse utgivere
305.00 kr
348.00 kr
Lager
Antall
 
Schrøder, Amund: OLEMANN OG PETTER VEKKEKLOKKE - brukt bok
Schrøder, Amund: OLEMANN OG PETTER VEKKEKLOKKE - brukt bok
I serien GGB Gyldendals Gode Barnebøker Med tegninger av Edith Mohn Utgitt av Gyldendal 1958… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241328N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Selmer-Anderssen, Inger: SVEIN OG DIAMANT-RINGENE - brukt bok
Selmer-Anderssen, Inger: SVEIN OG DIAMANT-RINGENE - brukt bok
I serien: SPENNENDE BØKER SOM ER LETTE Å LESE Illustrert av Rolv Sevaldson Utgitt av Gyldendal 1971… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0712141657N
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Skadberg, Karsten: OVE I INNSPURTEN - brukt bok
Skadberg, Karsten: OVE I INNSPURTEN - brukt bok
I serien Barnas Beste Utgitt av Nomi Forlag 1965… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0811241338N
Utgiver: Nomi forlag
50.00 kr
Lager
Antall
 
Skadberg, Karsten: Ove tjuvstarter! - brukt bok
Skadberg, Karsten: Ove tjuvstarter! - brukt bok
Utgitt av Misjonsselskapets forlag 1949… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071307N
Utgiver: Diverse utgivere
50.00 kr
Lager
Antall
 
Solaas, Hjørdis: SIRI HESTEJENTE - brukt bok
Solaas, Hjørdis: SIRI HESTEJENTE - brukt bok
En Marabu-bok Utgitt av Nasjonalforlaget 1961… les mer...
 
Isbn/varenr.: 402051156
Utgiver: Nasjonalforlaget
60.00 kr
Lager
Info
 
Sommerfelt, Aimee: STOPP TYVEN! - brukt bok
Sommerfelt, Aimee: STOPP TYVEN! - brukt bok
I serien: GGP Gyldendals Gode Pikebøker Omslaget er tegnet av Gunnar Bratlie Utgitt av Gyldendal 1961… les mer...
 
Isbn/varenr.: 405111249
Utgiver: Gyldendal
50.00 kr
Lager
Antall
 
Sommerfelt, Aimée: Trulte i toppform - brukt bok
Sommerfelt, Aimée: Trulte i toppform - brukt bok
En GGP-bok Gyldendals Gode Pikebøker Utgitt av Gyldendal 1958… les mer...
 
Isbn/varenr.: 607101358
Utgiver: Gyldendal
80.00 kr
Lager
Antall
 
Sortland, Bjørn : Den gongen eg liksom-døydde
Sortland, Bjørn : Den gongen eg liksom-døydde
Kva gjer du om du i grunnen er ganske beskjeden, ikkje så veldig tøff, men kan dykke, i alle fall litt, og må, berre må bli sett av jenta du har forelska deg i? Nivå: Barn (8-10 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 705141446
Utgiver: Aschehoug
149.00 kr
Lager
Antall
 
Stade, Hilde: Fredag den trettende - brukt bok
Stade, Hilde: Fredag den trettende - brukt bok
I serien : GGP Gyldendals Gode Pikebøker Oversatt av Leiv Frodesen Utgitt av Gyldendal 1966… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071337N
Utgiver: Gyldendal
70.00 kr
Lager
Antall
 
Starheimsæter, Hermann: Bang! sa Big (og slik vart det) - brukt bok
Starheimsæter, Hermann: Bang! sa Big (og slik vart det) - brukt bok
Aslak 11 år er redd for det meste. Vatn, knivar, høge tre. Reddest er han for gutane på Øyra. Det han likar best er å lesa og tenkja og sjå TV. Men då han må vera hos bestefaren i 14 dagar fordi mora skal opp til eksamen, vert det litt for tregt sjølv for han. Men så møter han ein gut som ikkje er treg. Snarare tvert imot...… les mer...
 
Isbn/varenr.: 301041424
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Stark, Ulf: MODIGE MARIA brukt bok
Stark, Ulf: MODIGE MARIA brukt bok
I serien Les Mer. Illustrert av Svein Solem. Originaltittel: Maria Bleknos. Oversatt av Inger Berset. Utgitt av Gyldendal 1986… les mer...
 
Isbn/varenr.: 509021311
Utgiver: Gyldendal
60.00 kr
Lager
Antall
 
Sunne, Linn T. : Under morelltreet - brukt bok
Sunne, Linn T. : Under morelltreet - brukt bok
Ein dag er Liv borte frå skolen, og Nora får vite at ho har blitt alvorleg sjuk. Nora besøkjer henne på sjukehuset, og alvoret i situasjonen fører dei to jentene endå tettare saman. Nivå: Barn (9-12 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0804301334N
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Sunne, Linn T. : Venner og uvenner
Sunne, Linn T. : Venner og uvenner
Felix betyr lykke, men alt blir slett ikke bare lykke da Felix flytter til Sommervik. Han begynner i klassen til Oskar, Eline og Linnea, og han blir fort venn med dem. Så ser Linnea at han skriver teite ting om Sommervik på Internett.. Nivå: Barn (8-10 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788205405882x
Utgiver: Gyldendal
79.00 kr
199.00 kr
Lager
Antall
 
Sverdrup, Jakob R. : Berte og Jan Erik i Beverdalen - brukt bok
Sverdrup, Jakob R. : Berte og Jan Erik i Beverdalen - brukt bok
Med tegninger av Unni Fürst Utgitt av Gyldendal 1952, 1 utg.… les mer...
 
Isbn/varenr.: 608181346
Utgiver: Gyldendal
70.00 kr
Lager
Antall
 
Svingen Arne : Adrians atlas 3
Svingen Arne : Adrians atlas 3
Tredje og siste bok i Arne Svingens spennende trilogi. Nivå: Barn (12-16 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788205389496
Utgiver: Gyldendal
99.00 kr
249.00 kr
Lager
Antall
 
Tangen, Peder: På eventyr i Oslofjorden - brukt bok
Tangen, Peder: På eventyr i Oslofjorden - brukt bok
Boken er skrevet av en erfaren seiler, som forstår å gi leseren del i gleden over å oppleve sjøsprøyt og sommer blant gode kamerater. Utgitt av Dreyers forlag, u.å.… les mer...
 
Isbn/varenr.: 305071859
Utgiver: Dreyer forlag
60.00 kr
Lager
Antall
 
Tusvik, Marit: MELLOM SOL OG MÅNE - brukt bok
Tusvik, Marit: MELLOM SOL OG MÅNE - brukt bok
Dikt for barn Illustrert av Marit Tusvik Utgitt av Samlaget 1984… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0901081445N
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Tuverud, Rune: HVA SKAL DU BLI? - brukt bok
Tuverud, Rune: HVA SKAL DU BLI? - brukt bok
I denne diktboken får du hele 67 muligheter til å finne deg selv igjen i vrimmelen av dyr fra hele verden. Illustrert av Justyna Nyka Utgitt av Omnipax 2000… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141404N
Utgiver: Omnipax
50.00 kr
Lager
Antall
 
Vik, Berit Vatne: REISE MED VINDEN - brukt bok
Vik, Berit Vatne: REISE MED VINDEN - brukt bok
Andre bok om Gudrød Gudrødson Utgitt av Samlaget 2000… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141402N
Utgiver: Samlaget
50.00 kr
Lager
Antall
 
Waage, Jan Fr. : FLYKTNING - brukt bok
Waage, Jan Fr. : FLYKTNING - brukt bok
Utgitt av Aschehoug 1953… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0808141355N
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
Winther, Eugenie: Trollungene utenlands - brukt bok
Winther, Eugenie: Trollungene utenlands - brukt bok
Utgitt av Damm 1948… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0709171531N
Utgiver: Damm
50.00 kr
Lager
Antall
 
WOW 7 kjærestefortellinger
WOW 7 kjærestefortellinger
7 historier om det å ha kjæreste, ikke ha kjæreste eller ønske seg kjæreste, skrevet av sju av våre beste forfattere. Nivå: Barn (9-12 år)… les mer...
 
Isbn/varenr.: 9788202308223x
Utgiver: Cappelen Damm
99.00 kr
249.00 kr
Lager
Antall
 
Zwilgmeyer, Dikken: Inger Johanne bøkene III - brukt bok
Zwilgmeyer, Dikken: Inger Johanne bøkene III - brukt bok
Fra byen vår. Hos onkel Max og tante Betty. Morsomme dager. I serien: Aschehougs utvalgte for piker nr.17… les mer...
 
Isbn/varenr.: 0805071327N
Utgiver: Aschehoug
50.00 kr
Lager
Antall
 
     

FILTRE
Utgivere
Pris
50 kr 305 kr
Utgivere

Handlekurven din er tom

Alle ordre over 500.00 kr får GRATIS frakt i Norge
Innlogging
Ny kunde
Nyhetsbrev
Artikler